آریو پرواز

امارات متحده عربی

جمیعت :
۸٫۱۰۶٫۰۰۰ نفر
دین رسمی :
پول رسمی :
درهم امارات
پایتخت :
ابوظبی
زبان رسمی :
عربی
شهرهای مهم :

دبی، ابوظبی، شارجه

درباره امارات متحده عربی

امارات متحده عربی (به عربی: الإمارات العربيّة المتّحدة)، (مخفف انگلیسی: UAE)، کشوری در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.

امارات عربی متحده، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.

هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. پایتخت و بزرگ‌ترین شیخ‌نشین این کشور ابوظبی است.

امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است.

شارجه یکی از شهرهای توریستی در کشور امارات است که این روزها به یکی از قطب های گردشگری در خلیج فارس تبدیل شده است. این شهر زیبا در مساحتی بیش از 2600 کیلومتر مربع از خاک امارات را به خود اختصاص داده است و در 16 کیلومتری سواحل خلیج فارس قرار دارد.
این شهر زیبا دارای مکان های متعدد گردشگری است که علت جذب خیلی بی شماری از توریست ها می باشد. از جمله این مکان های می توان به موزه‌های هنری متعدد، سالن‌های تئاتر، بازارهای هنرهای دستی و مساجد ...
مشاهده
 
یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان، شهر ابوظبی در کشور امارات است. این شهر زیبا به عنوان یکی از مراکز مهم توریستی در منطقه خلیج فارس نیز محسوب می شود. ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی است و در کنار شهر دبی، می توان از آن به عنوان زیباترین شهر این کشور نام برد.
جغرافیای شهر ابوظبی
شهر ابوظبی از نظر ساختار جغرافیایی به صورت T است. این شهر دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است که حتی در فصل زمستان نیز مکان مناسبی برای جذب توریست ...
مشاهده
درباره شهر دبی
بعد از تمامی بالا و پایین های دهه گذشته، دبی نهایتا به یک شهر بزرگ توریستی تبدیل شد! مشخصه سال های رونق، باعث اندازه گیری و کنترل سرعت و توسعه پس از سال های رکود جهانی شد. زمان بهبود اوضاع، زمانی بود که فدراسیون امارات متحده عربی چهلمین سالگرد خود را جشن گرفت. بحران اقتصادی در چند دهه گذشته باعث ایجاد تغییرات و خساراتی در صنعت خرده فروشی و اجاره و اموال بازارهای دبی شد و باعث افزایش هزینه ها در پروژه های متعدد ساختمانی شد. ...
مشاهده
1