آریو پرواز

برج کج پیزا

برج کج پیزا فلورانس

 

برج کج پیزا یکی از بهترین مکان های گردشگری در شهر فلورانس است که در منطقه توسکانی شهر فلورانس قرار دارد. این برج در سال 1173 ساخته شده است. هدف از ساختن این برج، اقامت شاهزادگان در بهترین منطقه شهر فلورانس بود. برج کج پیزا 55 متر ارتفاع دارد.

در این برج 300 پله وجود دارد که بر روی ماسه کار گذاشته شده اند. برج کج پیزا انحراف دارد و همین ویژگی آن را از دیگر برج ها و آثار تاریخی متمایز می کند. اگر چه در جنگ جهانی دوم برج مورد اصابت قرار گرفت و قسمتی از آن به کلی ویران شد، اما مجددا بازسازی شد.

این اثر تاریخی در نوع بی نظیر است و گفته می شود هر سال 2،5 سانتیمتر به سمت زمین خم می شود. برای ساخت این ساختمان از سنگ مرمر سفید با ستون های بزرگ استفاده شده است. برج کج پیزا دارای سبک رومی است و برای آن هفت زنگ رومی طراحی شده است که هر یک موسیقی متفاوتی را می نوازند. در سال 2001 یکبار دیگر این برج بازسازی شد تا از خطر ریزش و نابودی آن جلوگیری شود.امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به ایتالیا و تور ایتالیا با ما تماس بگیرید. آژانس آریو پرواز پرشین 88543424

برچسب ها